KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14193337
*
nr 1419 3337
Axel Hamborn
(1892-1987), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 62x70 cm
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 september 2021
kl 18:04:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 21:04:07
1
100 kr
19/9 06:39:26
1
Vinnande bud
20/9 17:59:07
2
250 kr
20/9 17:59:07
1
(budbetjänt)
20/9 18:02:59
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Hamborn
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Läs mer om Axel Hamborn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel hamborn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:36
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:15
*
Axel Hamborn
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Axel Hamborn
nr 1419 3337
Axel Hamborn
(1892-1987), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 62x70 cm
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/9 21:04:07 | 1 | 100 kr |
19/9 06:39:26 | 1 | Vinnande bud |
20/9 17:59:07 | 2 | 250 kr |
20/9 17:59:07 | 1 | (budbetjänt) |
20/9 18:02:59 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Hamborn
Axel Hamborn, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1892, död 1987.Läs mer om Axel Hamborn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel hamborn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:52 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:36 -
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:15